بررسی عملکرد ژنراتور در هنگام قطعی برق

عملکرد ژنراتور در هنگام قطعی برق

معرفی عملکرد ژنراتور در هنگام قطعی برق

آیا با خرید ژنراتور و یا اجاره ژنراتور ، می توان از آن به عنوان برق اضطراری استفاده کرد؟ در نظر داشته باشید که امروزه عملکرد وسایل برقی و مایحتاج زندگی به نیروی برق وابسته است. ژنراتورها دسته ای از تجهیزات هستند که می توانند در صورت قطعی برق، به صورت موقتی برق مورد نیاز را تامین کنند. استفاده از سیستم های برق اضطراری برای مکان هایی همچون بیمارستان و دیگر مکان هایی که در آن متوقف شدن تجهیزات برقی خطرناک است، ضرورت دارد. ژنراتور تامین برق از مهم ترین مولدهای برق به شمار می رود که از توانایی تولید الکتریسته و جریان برق برخوردار است.

در مکان های بسیاری، عدم دسترسی به برق، منجر به مختل شدن رویه همیشگی شان می شود. به همین دلیل در زمینه های مختلفی، برای جلوگیری از بروز مشکل و اختلال، به انواع مختلفی از ژنراتورها نیاز است. این تجهیزات از نیروی مکانیکی استفاده می کنند و از این نیرو برای تولید برق استفاده می کنند. در صورتی که قصد اجاره ژنراتور و یا خرید ژنراتور را دارید و می خواهید بدانید که در صورت قطع شدن برق، ژنراتور چگونه به عنوان برق اضطراری عمل می کند، در ادامه این مقاله از دیزل پارسیا همراه ما باشید.

عملکرد ژنراتور چگونه است؟

ژنراتورها متشکل از دو بخش با نام های موتور و ژنراتور می باشند. موتور می تواند حرکت لازم را ایجاد کند که برای اینکار از سوخت های مناسبی استفاده می شود. اما این موضوع در بخش ژنراتور کمی متفاوت تر و پیچیده تر می باشد. به این معنی که در ابتدا جریان ایجاد شده توسط موتور به جریان برق و یا الکتریسته تبدیل می شود. برای اینکار نیز از نیروی الکترومغناطیسی استفاده می کند. اساس کار ژنراتورهای الکتریکی بر اساس اصول القای الکترومغناطیسی می باشد.

در این تجهیزات از سیم پیچ رسانا که در واقع یک سیم پیچ مسی است، بر روی یک هسته فلزی استفاده شده است. این سیم پیچ با سرعت بالایی میان قطب های یک آهنربای نعل اسبی در حال چرخش است. سیم پیچ رسانا به همراه هسته فلزی آن، با نام آرمیچر عنوان می شود. آرمیچر متصل به یک منبع انرژی مکانیکی شامل موتور می باشد و در حال چرخش است.

میدان مغناطیسی با الکترون های هادی تداخل پیدا می کند تا جریان الکتریکی را در داخل آن القا نماید. این عملکرد ژنراتورها آن ها را به دستگاه های مفیدی در زمان قطعی برق تبدیل کرده است. به طوری که با قطع برق، برق مورد نیاز را تامین می کنند و از ایجاد اختلال در عملیات تجاری جلوگیری می کنند.

جالب است بدانید که ژنراتور برق امروزی توسط مایکل فارادی در سال 1831 کشف شده است. فارادی به این نتیجه رسید که جریان بارهای الکتریکی را می توان با استفاده از حرکت یک هادی الکتریکی، مشابه با سیمی که حاوی بارهای الکتریکی می باشد، در میدان مغناطیسی القا نمود.

این حرکت در ایجاد اختلاف ولتاژ میان دو سر سیم یا هادی الکتریکی نقش مهمی را ایفا می کند. به طوری که باعث جاری شدن بارهای الکتریکی و در نهایت تولید جریان الکتریکی می شود.

ژنراتور چگونه متوجه نبود و قطعی برق می‌ شود.؟

یکی از سوالاتی که برای کارفرمایان در زمینه اجاره ژنراتور و یا خرید ژنراتور وجود دارد، در مورد عملکرد ژنراتور می باشد. اینکه ژنراتورها چگونه متوجه نبود و قطعی برق می شوند. برای عملکرد صحیح ژنراتورها، در کنار آن ها از تابلوی برق اتوماتیکی استفاده می گردد. در واقع وجود این تابلوهای برق ضرورت دارد.

در صورتی که جریان برق به هر دلیلی با اختلال مواجه شود، ژنراتور به صورت اتوماتیک و با کمک سوئیچ های خودکار تعبیه شده در آن، فعال می گردد. به طوری که پس از فعال شدن، انرژی الکتریکی را در سریع ترین زمان ممکن به تجهیزات می رساند.

تولید جریان و انرژی الکتریکی توسط ژنراتور در ایمنی کاملی انجام می شود. نتیجه این عملکرد این است که در صورتی که برق قطع گردد، برق مورد نیاز به صورت کامل و با کیفیت بالا، توسط ژنراتور تامین می شود.

اهمیت ژنراتور چقدر است؟ چه چیزی خرید و یا اجاره ژنراتور را توجیه می کند؟

در نظر داشته باشید که ژنراتورها از تجهیزات بسیار مهم در صنایع مختلف هستند. به طوری که سازمان آتش نشانی بر اساس مصوبه جدیدی که صادر نموده است، وجود ژنراتورهای اضطراری را برای تمامی محیط های تجاری، صنعتی، برج های مسکونی و … الزامی کرده است.

قطعی برق با مشکلات بسیاری همراه است و منجر به ایجاد خسارت های مالی و جانی زیادی می شود. خسارت های مالی تا حدود زیادی قابل جبران می باشند، اما در صورت بروز خسارت های جانی، به هیچ عنوان قابل جبران نخواهند بود. به همین دلیل امروزه برای این موضوع قوانین سخت گیرانه ای در نظر گرفته شده است. در صورتی که قصد خرید و یا اجاره ژنراتور را دارید، می توانید با کارشناسان نیراسان در ارتباط باشید.

استفاده از ژنراتور در زمان قطعی برق به عنوان برق اضطراری، در چه مکان‌ هایی کاربرد دارد؟

با توجه به اهمیت ژنراتور در زمان قطعی برق و به عنوان برق اضطراری، امروزه به صورت گسترده ای از آن در مکان ها و صنایع مختلف استفاده می شود.  به طوری که استفاده از آن در مکان های مختلف شامل هتل‌ ها، سرد خانه، ‌ها، مرغداری ‌ها، پالایشگاه‌ ها، مراکز نظامی، انبارهای کالا، هایپر مارکت‌ ها، کارگاه ‌های صنعتی، محیط‌ های تجاری، کارخانه‌ های کوچک، محیط ‌های مسکونی، مراکز اطلاعاتی یا دیتاسنترها، سالن ‌ها و استادیوم ‌های ورزشی، مکان ‌ها و استخرهای پرورش ماهی و … ضرروت دارد.

در تمامی این مکان ها، ژنراتورهای برق به عنوان یکی از اصلی ترین مولدهای تولید جریان برق کارایی دارند.

نکات مهم در خرید و اجاره ژنراتور

در هنگام خرید و اجاره ژنراتور، لازم است به برخی نکات توجه شود تا ژنراتور تهیه شده، پاسخگوی نیاز برق یک مجموعه باشد.

قدرت

ژنراتورهای الکتریکی با برخورداری از طیف وسیعی از ظرفیت خروجی، به راحتی در دسترس می باشند. زمانی خرید و یا اجاره یک ژنراتور برای شما ایده آل است که پاسخگوی نیاز به تولید برق مجموعه شما باشد.

سوخت

ژنراتورها بر اساس سوخت مصرفی دارای انواع متعددی هستند که سوخت مصرفی آن ها شامل گازوئیل، بنزین، گاز طبیعی، LPG و … است.

قابلیت حمل

در بازار ژنراتورهای مختلف با طراحی های متفاوتی وجود دارد. برای برخی از آن ها چرخ ها و یا دسته هایی تعبیه شده است که به راحتی می توان آن ها را از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.

میزان نویز و سر و صدا

برخی از ژنراتورها مجهز به فناوری کاهش نویز هستند و سر و صدای کمی دارند، بهتر است در هنگام خرید ژنراتور و یا اجاره ژنراتور به این موضوع نیز توجه کنید.

بودجه

از مهم ترین موضوعات برای خرید ژنراتور، بودجه است. به طوری که شما باید هزینه خرید و همینطور هزینه نصب و نگهداری از ژنراتورها را پرداخت کنید. برای کاهش هزینه استفاده از ژنراتور، می توانید اقدام به اجاره آن از مجموعه های معتبر نمایید.

اجاره و خرید ژنراتور برق از (( اجاره ژنراتور))

قطعی برق حتی برای چند ثانیه کوتاه در سازمان ها، ارگان ها، صنایع و … منجر به ایجاد خسارت های مالی و جانی بسیار زیادی می شود. به همین دلیل در اغلب این مکان ها از ژنراتورهایی استفاده می شود که در زمان قطعی برق، اختلالی در روند دستگاه ها ایجاد نگردد.

(( اجاره ژنراتور)) با چندین سال سابقه در زمینه فروش ژنراتور و همینطور اجاره ژنراتور، جزو بزرگ ترین مجموعه ها در این زمینه است و خوشبختانه آمار رضایت مندی بالایی را به خود اختصاص داده است. این مجموعه انواع مختلفی از ژنراتورها را با امکانات و کاربردهای متنوع و همینطور با قیمت مناسب و مقرون به صرفه، در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد.

شما عزیزان می توانید برای کاهش هزینه های خود، به جای خرید ژنراتور، اقدام به اجاره ژنراتور نمایید. در این صورت ضمن اینکه هزینه اولیه کمتری را نسبت به خرید ژنراتور پرداخت خواهید کرد، نیازی به پرداخت هزینه تعمیرات و نگهداری نیز نخواهید داشت.

در صورتی که در این زمینه به راهنمایی های بیشتری نیاز دارید، از طریق راه های ارتباطی درج شده در وبسایت ((اجاره ژنراتور)) ، با کارشناسان در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن