موارد مهم قبل از خرید و اجاره ژنراتور

برای اجاره و خرید ژنراتور به چه مواردی باید توجه داشت؟

موارد مهم قبل از خرید و اجاره ژنراتور

ژنراتور ها در مناطقی که برق قطع می شود و یا امکان دسترسی به شبکه برق وجود ندارد، کارایی دارند. این دستگاه ها دارای انواع مختلفی هستند که از سوخت های متفاوتی در آن ها استفاده می شود. با توجه به اینکه ژنراتورها جزو مهم ترین تجهیزات در زمینه های مختلف هستند، در اجاره ژنراتور و یا خرید آن باید به نکات مهمی توجه داشت. در ادامه این مقاله از (( اجاره ژنراتور )) همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری از اجاره و خرید ژنراتور آشنا شویم.

برای اجاره و خرید ژنراتور به چه مواردی باید توجه داشت؟

ژنراتورها برای استفاده در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی، برنامه های پشتیبان اضطراری و … کارایی دارند. در واقع تجهیزاتی همه کاره که با استفاده از قطعات صنعتی مقاوم ساخته شده اند تا نیاز به برق در زمینه های مختلف را برطرف کنند.

امروزه از انواع ژنراتورها در انواع عملیات های ساختمانی، عملیات معدن، پشتیبانی از مراکز داده، برنامه ریزی برای بلایای طبیعی و … استفاده می شود. کاربرد گسترده و در عین حال مهم ژنراتور آن را به محصولی مهم تبدیل کرده است.

سوالی که برای کسانی که قصد خرید ژنراتور و یا اجاره ژنراتور را دارند، این است که برای تهیه این محصول باید به چه نکاتی توجه داشته باشند.

نکات مهم در خرید ژنراتور

اگر قصد خرید ژنراتور را دارید، توصیه کارشناسان اجاره ژنراتور این است که به موارد زیر توجه داشته باشید:

میزان ظرفیت لازم

اولین مرحله از خرید ژنراتور و یا اجاره ژنراتور این است که شما ابتدا نیازهای تولید برق خود را بر اساس تجهیزات و ماشین هایی که در محل کسب و کار خود استفاده می کنید، محاسبه نمایید. این مرحله در انتخاب یک ژنراتور ایده آل جهت پشتیبانی از نیازهای برقی بسیار ضروری است.

شما عزیزان می توانید به تناسب نیازهای تولید برق مجموعه خود، اقدام به خرید و یا اجاره ژنراتور از 70 کاوا تا 4750 کاوا از طریق اجاره ژنراتور نمایید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که ژنراتورها بر اساس توان تولیدی شان فروخته می شوند. می توانید برای محاسبه توان تولیدی مورد نیاز خود لیستی از تجهیزات که در صورت عدم دسترسی به برق نیاز دارید را تهیه کنید.

با توجه به اینکه مهم ترین و اصلی ترین نکته در خرید دیزل ژنراتور، میزان ظرفیت آن می باشد. لازم است که از ظرفیت و پارامترهای مورد نیاز در تشخیص ظرفیت ژنراتور مطلع بود. در صورتی که در این زمینه اطلاعاتی ندارید، بهتر است از کارشناسان و متخصصین در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

بودجه

در هر تجارتی، بودجه جزو مهم ترین موارد است. در خرید ژنراتور و یا اجاره ژنراتور باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که از عهده خرید یک ژنراتور به همراه هزینه های پشتیبانی از تعمیر و نگهداری آن جهت جلوگیری از قطعی برق، برآیید. در نظر داشته باشید که هزینه نصب و نگهداری ژنراتور به صورت مجزا از هزینه خرید این تجهیز محاسبه می گردد. همچنین ژنراتورها بعد نصب نیست نیاز به سرویس های ضروری دارند و گاهی نیاز به تعمیر ژنراتور است .

توجه به ویژگی های ژنراتور

قبل از خرید یک ژنراتور بسیار مهم است که به برخی ویژگی ها شامل خنک کننده اتوماتیک، سوئیچ انتقال، تنظیم ولتاژ اتوماتیک، خاموش شدن خودکار و … توجه داشته باشید. ضمن اینکه باید از ویژگی های ایمنی در ژنراتور اطمینان حاصل کنید تا اینگونه از بروز هر گونه حوادث خطرناک جلوگیری کرده باشید.

همینطور باید در کنار بررسی ویژگی های فنی یک ژنراتور، موارد دیگری شامل گارانتی، لوازم جانبی، خدماتی که به همراه ژنراتور ارائه می شود و … نیز توجه کنید.

سوخت مورد استفاده

ژنراتورها بر اساس سوخت مصرفی شامل نفت سفید، بنزین، دیزل، LPG و … دارای انواع مختلفی می باشند. قبل از خرید ژنراتور باید حتما تصمیم خود را پیرامون سوخت مصرفی ژنراتور بگیرید.

وجود سیستم های کنترل و مدیریت

وجود سیستم های کنترل و مدیریت به استفاده بهتر و همینطور بهره وری بالاتر ژنراتور کمک می کند. به عنوان مثال امکان راه اندازی و برنامه ریزی دستگاه از راه دور، دریافت آلارم سوخت کم، هشدارهای مرتبط با مشکلات عملکردی دستگاه و … به استفاده بهتر از دستگاه کمک می کند.

آلودگی صوتی

به طور کلی ژنراتورها دارای سر و صدای زیادی در حین انجام کار هستند. برخی از انواع ژنراتورها دارای صدای کمتری نسبت به دیگر انواع می باشند. به عنوان مثال دیزل ژنراتورها در مقایسه با دیگر انواع، صدای کمتری دارند.

توصیه می کنیم با توجه به محل نصبی که برای ژنراتور در نظر گرفته اید، حتما با متخصصین اجاره ژنراتور مشورت کنید تا به بهترین انتخاب در این زمینه برسید.

اجاره ژنراتور

در برخی موارد، خرید ژنراتور چندان به صرفه نیست. در این صورت کارفرمایان برای کاهش هزینه اولیه که کمتر از خرید است، دسترسی به ژنراتور در کوتاه ترین زمان ممکن، بدون نیاز به تعمیر، نگهداری و خطرات توقف، انعطاف پذیری در اندازه ژنراتور، بدون هزینه نصب، جهت استفاده در پروژه های کوتاه مدت، امکان تست و بررسی ژنراتور قبل از خرید و … به جای خرید ژنراتور به سراغ اجاره ژنراتور می روند.

در زمینه اجاره ژنراتور نیز لازم است به مواردی شامل توان ژنراتور، فاز، مصرف سوخت، سیستم های کنترل و سیستم های مدیریت نیرو، اندازه، میزان سرو صدای ژنراتور، کاهش و افت توان دیزل ژنراتور در شرایط مختلف، آمپر مصرفی، مکان نصب، مورد استفاده، منطقه مورد استفاده و … توجه داشته باشید.

مزیت های اجاره ژنراتور

اجاره ژنراتور نسبت به خرید ژنراتور دارای مزیت های بسیاری شامل موارد زیر است:

 • ممانعت از اتلاف هزینه ها
 • دسترسی سریع به ژنراتور
 • بدون نیاز به پرداخت هزینه نصب
 • امکان تست ژنراتور
 • بدون نیاز به تعمیرات
 • و …

قیمت ماهانه اجاره ژنراتور

در تعین قیمت اجاره ژنراتور، موارد بسیاری شامل موارد زیر تاثیرگذار است:

 • توان ژنراتور
 • مدت زمان اجاره ژنراتور
 • سایلنت بودن (کانوپی) ژنراتور یا میزان سر و صدای آن
 • مکان نصب ژنراتور
 • سری ساخت ژنراتور
 • نیاز و یا عدم نیاز به شاسی سیار
 • مجهز به تابلو جهت تامین برق اضطراری
 • درخواست اپراتور برای نگهداری از ژنراتور
 • و …

اجاره ژنراتور و یا خرید ژنراتور ، کدام بهتر است؟

در صورتی که به یک ژنراتور برای مدت زمانی طولانی و بیش از یک سال نیاز دارید و همینطور از نظر مالی، قادر به تامین هزینه خرید ژنراتور و هزینه های نصب و نگهداری از آن می باشید، توصیه می کنیم که اقدام به خرید این تجهیز نمایید.

اغلب ژنراتورهای مورد استفاده در سطح صنعتی، وارداتی هستند. به طوری که تورم و افزایش نرخ ارز دارای تاثیر مستقیمی در قیمت نهایی آن ها است. بنابراین می توان گفت خرید آن در طولانی مدت، از نظر اقتصادی به صرفه است.

اما در صورتی که برای یک بازه زمانی کوتاهی به ژنراتور برای تامین برق نیاز دارید، اجاره ژنراتور از نظر اقتصادی به نفع شما خواهد بود.

سخن آخر

ژنراتورها از قطعات صنعتی مقاومی تشکیل شده اند که قادر به تامین نیاز برق در زمینه های مختلف می باشند. همانطور که در متن این مقاله مطالعه کردید، برای خرید و یا اجاره ژنراتور باید به موارد بسیاری از جمله اندازه، سوخت مصرفی، قیمت، میزن ظرفیت و … توجه گردد.

توصیه می شود برای جلوگیری از خطرات احتمالی، به سراغ خرید دیزل ژنراتور ها از مراکز مطمئن و معتبر بروید. دیزل پارسیا دارای چندین دهه سابقه در زمینه فروش و اجاره ژنراتور در مقیاس صنعتی می باشد. کارشناسان این مجموعه می توانند با ارائه مشاوره های لازم، یاریگر شما عزیزان باشند تا بتوانید متناسب با بودجه و ظرفیت مورد نیاز خود، اقدام به اجاره و یا خرید ژنراتور نمایید.

چرا از اجاره ژنراتور، اقدام به خرید و یا اجاره ژنراتور نماییم؟

 • قبل از تحویل دستگاه به شما مشتریان گرامی، متخصصین  ((اجاره ژنراتور)) آن را به طور کامل تست کرده و مورد بررسی قرار می دهند تا در صورت وجود مشکل، برطرف کنند.
 • در صورتی که پس از اجاره ژنراتور، مشکلی برای آن ایجاد شود، توسط تعمیرکاران ((اجاره ژنراتور)) برطرف می شود.
 • قیمت های ((اجاره ژنراتور)) در فروش و اجاره ژنراتورها بسیار مناسب است.
 • نصب و راه اندازی ژنراتورها توسط متخصصان فنی مجموعه صورت می گیرد.

مراحل خرید ژنراتور و یا اجاره ژنراتور از طریق ((اجاره ژنراتور)) آسان است. می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در انتهای مقاله با متخصصین این مجموعه در ارتباط باشید و مشاوره دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن